Szukaj w działach:

SyMas – wszystko o materiałach sypkich i masowych

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Fot.: Targi w Krakowie 

Niemal w każdym przedsiębiorstwie codziennie wykorzystuje się materiały sypkie oraz masowe niezależnie, czy mowa o przemyśle ciężkim, branży farmaceutycznej czy spożywczej.

Temat związany z transportem i magazynowaniem materiałów sypkich jest istotny w łańcuchu produkcyjnym w wielu firmach, a w każdym z tych przypadków wymagane jest dostosowanie procesów do indywidualnych wymogów. Każdy materiał sypki ma inną technologię obróbki – jedne urządzenia używane są do przerobu zboża, inne do cementu czy chemikaliów w proszku. 

Odpowiedzią na tak duże i zróżnicowane zapotrzebowanie, jest odbywająca się w Expo Kraków w dniach 10-11 października br., jubileuszowa X edycja Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych – SyMas. Pobyt na Targach SyMas to gwarancja znalezienia usług oraz produktów odpowiadających spersonalizowanym potrzebom. 

120 firm na start

Już ponad 120 firm z kraju i zagranicy potwierdziło swój udział w Targach SyMas oraz towarzyszących im IX Międzynarodowych Targach Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – Maintenance. Wśród wystawców pojawią się m.in.: Buttimer Polska Sp. z o.o., Dec Poland Tekpro Sp. z o.o., Deric Technik s.c., DMN Schuttguttechnik GmbH, Endress+Hauser Polska Sp. z o.o., Euro SITEX Polska, Kreisel GmbH, NetterVibration Polska Sp. z o.o., Nord Napędy Sp. z o.o., Tubes International Sp. z o.o., WAM Polska Sp. z o.o.

Zadowoleni Wystawcy

„Udział w targach SyMas to gwarancja dotarcia do specjalistycznych odbiorców, ostatnią edycję odwiedziło ponad 2600 specjalistów z największych polskich przedsiębiorstw zajmujących się obróbką materiałów sypkich. Podczas spotkań z Wystawcami poruszane są jasno sprecyzowane tematy, a żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi. Widzimy duże zainteresowanie zwiedzających i nie są to wizyty kurtuazyjne. Klienci mają konkretne pytania i szukają konkretnych rozwiązań” – tak podsumował swoje spotkania na ostatniej edycji targów SyMas i Maintenance Piotr Paczóski – Dyrektor Marketingu firmy Endress+Hauser Polska.

Podobną opinię wyraził Kamil Waltz z Fenix System Sp. z o.o.

– „Targi SyMas/Maintenance to targi krótkie, ale bardzo konkretne, co potwierdza tegoroczna edycja. Przychodzą do nas klienci, którzy znają branżę i od razu przedstawiają nam swoje zapytania, czy problemy, a my staramy się na miejscu im pomóc - to ogromna zaleta tej imprezy. Pozyskaliśmy tutaj wielu nowych klientów. Należy również dodać, że Targi z roku na rok się rozrastają i cieszą się coraz większą popularnością wśród zwiedzających. Między innymi to sprawia, że do Krakowa chce się przyjeżdżać.”

Miejsce dla specjalistów

Organizowane w ramach Targów SyMas 2 strefy tematyczne – czyli Strefa ATEX oraz Strefa Cementowo-Wapiennicza to przestrzeń, w której praktycy pokażą produkty i usługi wychodzące naprzeciw specjalistycznym wymogom. Wystawcy pierwszej z nich zaprezentują zabezpieczenia przeciwwybuchowe, systemy odpylania i filtrowentylacji powietrza oraz inne rozwiązania technologiczne używane w strefach zagrożonych wybuchem mieszanin pyłowo-powietrznych, gazów, par czy mgieł. Natomiast w Strefie Cementowo-Wapienniczej pokazane zostaną maszyny i urządzenia do obróbki materiałów sypkich, które są używane w cementowniach, betoniarniach, kopalniach kruszyw, czy też przez producentów materiałów budowlanych.

Jeszcze więcej specjalistycznej wiedzy

Dużą zaletą Targów SyMas są konferencje i wykłady prowadzone przez uznanych ekspertów z sektora przemysłowego. W ciągu dwóch dni goście targów będą mieli okazję wziąć udział w bezpłatnych seminariach workShops. W przestrzeni targowej odbędą się pokazy dotyczące osiągnięć, nowych produktów, zostaną zaprezentowane także  oraz przykłady udanych wdrożeń. Seminaria są idealną okazją do wymiany poglądów i doświadczeń pomiędzy ekspertami z branży. Targom towarzyszyć będzie również jubileuszowa, X Konferencja „Nowoczesne technologie w branży materiałów sypkich” organizowana przez długoletniego Partnera Targów SyMas – czasopismo „Powder & Bulk”.


Więcej o Targach SyMas na Staleo.pl


Źródło: Targi w Krakowie

POWIĄZANE
Nowoczesne technologie na INNOFORM® INNOFORM® 2018 to większa liczba Wystawców, a co za tym idzie jeszcze większa p...
Co czeka sektor automotive? Podczas spotkania zapowiadającego trzecią edycję International Automotive Business Meetin...
FASTENER POLAND® 2024 25-26 września 2024 r. przedstawiciele działów zakupów niemal ze wszystkich...
Apel do premiera o wsparcie branży targowej 1,5 miliarda - tyle potrzebuje branża targowo - konferencyjna w postaci wsparcia rządoweg...
Przegląd targów branżowych 2020 W kalendarzu targów przemysłowych na rok 2020 jest wiele interesujących wydarzeń b...
Premiera podczas ExpoWELDING 2018 Zespół Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING 2018 ogłosił kolej...
Partnerzy