Szukaj w działach:

Jak zbudować fabrykę 4.0?

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU
Fot.: Targi w Krakowie 

Inteligentna, posiadająca zabezpieczenia i systemy zapewniające bezpieczeństwo człowiekowi i obsługiwanej przez niego maszynie – taka powinna być nowoczesna fabryka. 

Istotne jest także, aby przedsiębiorstwo było w pełni elastyczne – sterowanie oraz obsługiwanie procesów produkcyjnych powinno odbywać się bez konieczności zatrzymywania całej linii produkcyjnej w razie pojawienia się błędu, tak aby nie narażać firmy na milionowe straty – to podstawowe zasady nowej generacji określanej mianem „Przemysł 4.0”. Biorąc pod uwagę rozrastającą się gałąź rynku, organizatorzy XIII Międzynarodowych Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – Maintenance, które odbędą się 18-19 października 2017 r. w EXPO Kraków, zdecydowali stworzyć nową strefę tematyczną „Przemysł 4.0”.

Przemysłowa rewolucja

Ciągły rozwój technologiczny wymusza na przemyśle zmianę w podejściu do tematu, jakim jest utrzymanie ruchu. Ideą „Przemysłu 4.0” jest zbudowanie takich systemów sterowania, które będą zarządzać rozproszoną inteligencją w sposób scentralizowany. Równocześnie jej obsługa będzie dla użytkownika intuicyjna, prosta i co najistotniejsze – w pełni bezpieczna. W nowoczesnej fabryce przyszłości zarządzanie procesami powinno być możliwe wszystkimi modułami jednocześnie z wariantem odłączania poszczególnych faz bez narażania linii produkcyjnej na niepotrzebne przestoje. Innowacyjne podejście do procesów przemysłowych jest jednym w najgorętszych tematów w branży, dlatego nie może go zabraknąć na jedynych w Polsce Targach Utrzymania Ruchu – Maintenance, gdzie w trakcie tegorocznej edycji swoją premierę będzie miała dedykowana „Przemysłowi 4.0” strefa tematyczna o tej samej nazwie.

Udany duet Maintenance i SyMas

Wraz z Targami Maintenance odbędą się skierowane także do sektora przemysłowego, IX Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych – SyMas. Jest to jedyna tego typu wystawa w Europie Środkowej, a także niezastąpione miejsce wymiany doświadczeń między specjalistami tego sektora. Na Targach zaprezentowane zostaną rozwiązania odpowiadające na coraz bardziej rygorystyczne dyrektywy unijne, które wymuszają nieustającą udoskonalanie parków technologicznych. Targi cieszą się dużym uznaniem polskich oraz zagranicznych firm. W czasie XIII edycji przedsiębiorstwa z zagranicy stanowiły 20% spośród 170 Wystawców obecnych w EXPO Kraków. Również na tegoroczne Targi Organizatorzy przygotowali nowość – podczas wystawy po raz pierwszy zorganizowana zostanie „Strefa dla Przemysłu Cementowo-Wapienniczego”.

XIII Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – Maintenance 2017
Fot.: Targi w Krakowie 

Wiedza na wagę złota

Wiedza w dzisiejszych czasach ma największą wartość. Jak jednak zdobyć najistotniejsze informacje, kiedy z każdej strony i wszystkimi możliwymi kanałami dosięga nas natłok informacji, często sprzecznych ze sobą? Bez wątpienia jednym z najlepszych sposobów jest nauka od ekspertów. A ci pojawią się na Targach SyMas jako prelegenci na seminariach workShops – wykładach organizowanych bezpośrednio na hali wystawienniczej. Kolejny raz uczestnicy Targów będą mogli wziąć udział w prezentacjach dotyczących branżowych trendów oraz case studies z największych zakładów produkcyjnych. Wartym polecenia punktem programu jest również konferencja „Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu”, która organizowana jest w trakcie Targów Maintenance. Podczas szkolenia eksperci z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu, organizacji oraz szkoleniu działów utrzymania ruchu i produkcji podzielą się wiedzą z zakresu dobrych praktyk inżynierskich.

Dwa razy więcej?

Targi Maintenance i SyMas cieszą się dużym uznaniem i olbrzymim zainteresowaniem Wystawców. - „Na Targach SyMas/Maintenance jesteśmy obecni od pierwszej edycji. Z udziału w imprezie jesteśmy bardzo zadowoleni, to bardzo konkretne, branżowe wydarzenie. Zwiedzający mają okazję w relatywnie niewielkim czasie zapoznać się z ofertą całej branży". – mówił Ryszard Dziurleja z Deric Technik S.C. Słysząc tak pozytywne opinie nt. wydarzenia nie dziwi fakt, że zainteresowanie Targami jest tak duże, iż Organizatorzy postanowili otworzyć drugą halę wystawiennicza.


Raport potargowy SyMas i Maintenance


Miejsce i data targów:

18-19 października 2017 r.
EXPO Kraków
ul. Galicyjska 9
31-586 Kraków


Więcej o Maintenance 2017 na Staleo.pl


Więcej o SyMas 2017 na Staleo.plŹródło: Targi w Krakowie Sp. z o.o. 

POWIĄZANE
Liderzy na 4INSULATION i EFE Aby nadążyć za najnowszymi trendami i technologicznymi nowinkami coraz prężniej rozwijają...
KOMPOZYT-EXPO® - ostatnia szansa na niższe ceny 13. edycja KOMPOZYT-EXPO® odbędzie się 16-17 października 2024 w EXPO Kraków. ...
Przemysł 4.0 na SYMAS® i MAINTENANCE 2023 Przemysł nieustannie ewoluuje. Jeszcze dobrze nie zaprzyjaźniliśmy się z czwartą rewolucj...
Wszystko o Targach INNOFORM® 2020 Czwarta już edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Pr...
INNOFORM - targi z potencjałem II edycja Targów INNOFORM® – wydarzenia dedykowanego głównie prze...
Wybuchowy jubileusz Targów SYMAS Najnowsze propozycje produktowe, ponad 200 Wystawców z całej Europy, strefa ATEX z...
Partnerzy