Szukaj w działach:

BIM dla przemysłu

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Z badań ONZ wynika, że ludzkość przenosi się do miast. W 2050 roku będzie to ponad 66% populacji. Wg. tych samych prognoz w 2030 roku w Europie pojawi się kilka mega aglomeracji z ludnością powyżej 10 mln oraz wiele miast z populacją do 5 mln. 

Zapowiada to w kolejnych latach olbrzymie inwestycje budowlane, jak również konieczność szukania efektywniejszych rozwiązań w zakresie dostarczenia energii, transportu, sposobów optymalizacji produkcji. Samo zarządzanie projektami budowlanymi także wymaga większej efektywności – duże inwestycje, to duże pieniądze, a duże pieniądze nie lubią dużych strat.

Wiele detali, jakie muszą pojawić się w budynkach, np. stolarka, instalacje, wyposażenie, oświetlenie, czujniki wytwarzane są w fabrykach, które obecnie są dotykane rewolucją danych, nazywaną rewolucją 4.0. Cyfrowe wyroby, cyfrowe procesy, czy w końcu cyfrowe fabryki, to już nie przyszłość, a konieczność. Mnóstwo danych, duża ilość modyfikacji, potrzeba wprowadzania nowych technologii oraz coraz większa indywidualizacja produktów wymaga użycia najnowszych technologii informatycznych do automatyzacji prac powtarzalnych już nie w czasie samej produkcji, ale podczas jej przygotowania.

Jednocześnie na arenę inwestycji budowlanych w Polsce coraz śmielej wkracza BIM. Czym jest? Jakie niesie zagrożenia? A może jest szansą, którą należy jak najszybciej wykorzystać? Jak zatem nie pogubić się w gąszczu tych wyzwań oraz nowości? Co więcej, jak ich użyć jako dźwigni do pozyskania przewagi konkurencyjnej?

W Bionanoparku w Łodzi 16 maja 2019 r. podczas wydarzenia z cyklu BIM Dla Producentów eksperci:  

  • Opowiedzą, czym jest BIM i dlaczego warto go jak najszybciej oswajać.
  • Opowiedzą, jak połączenie BIM z ideą Przemysłu 4.0 wpływa na procesy firm produkujących na potrzeby budownictwa i nie tylko.
  • Pokażą, jakie korzyści można uzyskać cyfryzując procesy oraz dlaczego wiele firm ten krok ma już za sobą
  • Umożliwią wymianę doświadczeń i dyskusję na temat szans i zagrożeń z wybitnymi ekspertami w dziedzinie BIM i Przemysłu 4.0.
POWIĄZANE
Dobre prognozy Universal Robots Firma Universal Robots, która właśnie opublikowała wyniki za III kwartał 2021 roku...
Ulga na robotyzację - poradnik Wraz z nowym rokiem znowelizowane zostały przepisy ustawy o podatku dochodowym od os&oacu...
Standardowe komponenty maszyn zwiększają wydajność Dyrektor generalny norelem - Marcus Schneck, omawia w jaki sposób producenci mogą ...
Coboty w nowoczesnej fabryce W dniu 16 października br. we Wrocławiu odbyło się drugie Forum Cobotyki, które st...
Siła branży tworzyw sztucznych na Plastpol-u Prawie 6000 odwiedzających, 300 wystawców z 22 krajów i ponad 4 tysiące m2 ...
Najlepsze praktyki w zarządzaniu produkcją Najlepsze praktyki w zarządzaniu produkcją w erze rozwijającego się Przemysłu 4.0, w tym ...
Partnerzy