Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

BIM dla przemysłu

 

BIM projektowanie przyszłości
 

Z badań ONZ wynika, że ludzkość przenosi się do miast. W 2050 roku będzie to ponad 66% populacji. Wg. tych samych prognoz w 2030 roku w Europie pojawi się kilka mega aglomeracji z ludnością powyżej 10 mln oraz wiele miast z populacją do 5 mln. 

Zapowiada to w kolejnych latach olbrzymie inwestycje budowlane, jak również konieczność szukania efektywniejszych rozwiązań w zakresie dostarczenia energii, transportu, sposobów optymalizacji produkcji. Samo zarządzanie projektami budowlanymi także wymaga większej efektywności – duże inwestycje, to duże pieniądze, a duże pieniądze nie lubią dużych strat.

Wiele detali, jakie muszą pojawić się w budynkach, np. stolarka, instalacje, wyposażenie, oświetlenie, czujniki wytwarzane są w fabrykach, które obecnie są dotykane rewolucją danych, nazywaną rewolucją 4.0. Cyfrowe wyroby, cyfrowe procesy, czy w końcu cyfrowe fabryki, to już nie przyszłość, a konieczność. Mnóstwo danych, duża ilość modyfikacji, potrzeba wprowadzania nowych technologii oraz coraz większa indywidualizacja produktów wymaga użycia najnowszych technologii informatycznych do automatyzacji prac powtarzalnych już nie w czasie samej produkcji, ale podczas jej przygotowania.

Jednocześnie na arenę inwestycji budowlanych w Polsce coraz śmielej wkracza BIM. Czym jest? Jakie niesie zagrożenia? A może jest szansą, którą należy jak najszybciej wykorzystać? Jak zatem nie pogubić się w gąszczu tych wyzwań oraz nowości? Co więcej, jak ich użyć jako dźwigni do pozyskania przewagi konkurencyjnej?

W Bionanoparku w Łodzi 16 maja 2019 r. podczas wydarzenia z cyklu BIM Dla Producentów eksperci:  

 • Opowiedzą, czym jest BIM i dlaczego warto go jak najszybciej oswajać.
 • Opowiedzą, jak połączenie BIM z ideą Przemysłu 4.0 wpływa na procesy firm produkujących na potrzeby budownictwa i nie tylko.
 • Pokażą, jakie korzyści można uzyskać cyfryzując procesy oraz dlaczego wiele firm ten krok ma już za sobą
 • Umożliwią wymianę doświadczeń i dyskusję na temat szans i zagrożeń z wybitnymi ekspertami w dziedzinie BIM i Przemysłu 4.0.
Dodano 29.04.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy