Robot Union - dofinansowanie dla start-upów

Fot.: European Robotics Acceleration |
Robot Union to międzynarodowy projekt badawczy realizowany we współpracy z Przemysłowym Instytutem Automatyki i Pomiarów PIAP w ramach programu Horyzont 2020.
Dofinansowanie i usługi akceleracyjne dla start-upów. Trwa nabór do pierwszego otwartego konkursu w projekcie Robot Union. Wnioski można składać do 3 lipca 2018 roku.
Celem projektu jest zidentyfikowanie 20 Superstar ScaleUps – młodych firm, prowadzących badania i opracowujących innowacje, działających w Europie. Zwycięskie firmy otrzymają dofinansowanie – łącznie będzie to kwota do 223 000 euro bez wkładu własnego – oraz szereg usług akceleracyjnych.
W etapie pierwszym beneficjenci projektu Robot Union otrzymają wsparcie w wysokości 3 800 euro w gotówce i usługach. Wybranych 10 firm weźmie udział w programie akceleracji produktów i otrzyma do 120 000 euro w formie gotówki oraz usług technologicznych, oferowanych przez instytucje badawczo-rozwojowe obecne w konsorcjum: VTT, DTI, TU DELFT, TECNALIA oraz Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP.
Cztery najlepsze start-upy otrzymają do 100 000 euro na rozwój. Będą też miały możliwość pozyskania dodatkowego finansowania z inwestycji prywatnych w wysokości około 1 000 000 euro. Pomogą im w tym firmy Blumorpho, Odense Seed i Venture oraz Chrysalix, które są częścią konsorcjum Robot Union.
Wybrane start-upy, będą mogły skorzystać z trwającej rok usługi Premium Acceleration Service, oferowanej przez czołowe organizacje naukowe i technologiczne z całej Europy, światowej klasy specjalistów zajmujących się cyfrowymi ekosystemami, jaki i przedsiębiorców.
Do 3 lipca 2018 roku trwa nabór wniosków do pierwszego otwartego konkursu w projekcie Robot Union. Wystarczy wypełnić zamieszczony na stronie internetowej projektu wniosek.
Zobacz: Wniosek do 1. otwartego konkursu w projekcie Robot Union
Źródło: PIAP, European Robotics Acceleration
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- P-Weld – Zrobotyzowane Rozwiązania w Spawaniu
- Ulga na robotyzację - do kiedy można skorzystać?
- Zrobotyzowany przegląd targów branżowych 2025
- Webinary Beckhoff – dostępne online
- Estun inwestuje w Polsce
- OMNI-ADP – modułowe komputery panelowe AAEON w ofercie CSI S.A.
- Raport: Przegląd Rynku Robotów Współpracujących (Cobotów)
- Jak zwiększyć efektywność AGV? Radarowe czujniki w akcji
- Raport: Rynek robotów mobilnych AGV i AMR w 2025
- ABB wydzielenia dział robotyki





