Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Robot Union - dofinansowanie dla start-upów

Robot Union - dofinansowanie dla start-upów
 Fot.: European Robotics Acceleration

Robot Union to międzynarodowy projekt badawczy realizowany we współpracy z Przemysłowym Instytutem Automatyki i Pomiarów PIAP w ramach programu Horyzont 2020.

Dofinansowanie i usługi akceleracyjne dla start-upów. Trwa nabór do pierwszego otwartego konkursu w projekcie Robot Union. Wnioski można składać do 3 lipca 2018 roku.

Celem projektu jest zidentyfikowanie 20 Superstar ScaleUps – młodych firm, prowadzących badania i opracowujących innowacje, działających w Europie. Zwycięskie firmy otrzymają dofinansowanie – łącznie będzie to kwota do 223 000 euro bez wkładu własnego – oraz szereg usług akceleracyjnych.

W etapie pierwszym beneficjenci projektu Robot Union otrzymają wsparcie w wysokości 3 800 euro w gotówce i usługach. Wybranych 10 firm weźmie udział w programie akceleracji produktów i otrzyma do 120 000 euro w formie gotówki oraz usług technologicznych, oferowanych przez instytucje badawczo-rozwojowe obecne w konsorcjum: VTT, DTI, TU DELFT, TECNALIA oraz Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP.

Cztery najlepsze start-upy otrzymają do 100 000 euro na rozwój. Będą też miały możliwość pozyskania dodatkowego finansowania z inwestycji prywatnych w wysokości około 1 000 000 euro. Pomogą im w tym  firmy Blumorpho, Odense Seed i Venture oraz Chrysalix, które są częścią konsorcjum Robot Union.

Wybrane start-upy, będą mogły skorzystać z trwającej rok usługi Premium Acceleration Service, oferowanej przez czołowe organizacje naukowe i technologiczne z całej Europy, światowej klasy specjalistów zajmujących się cyfrowymi ekosystemami, jaki i przedsiębiorców.

Do 3 lipca 2018 roku trwa nabór wniosków do pierwszego otwartego konkursu w projekcie Robot Union. Wystarczy wypełnić zamieszczony na stronie internetowej projektu wniosek. 

 

Zobacz: Wniosek do 1. otwartego konkursu w projekcie Robot Union


Źródło: PIAP, European Robotics Acceleration

Dodano 11.05.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Konkurs

  Newsletter

  Partnerzy