Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Czym jest inteligentny system transportowy?


W tradycyjnej produkcji przenośniki taśmowe, łańcuchowe, transportują produkty w stałych odstępach czasu i ze stałą prędkością, z reguły w kasetach dedykowanych do konkretnego produktu, poprzez wszystkie stanowiska przetwarzania aż do spakowania.

Mówiąc zatem inteligentny system transportowy mamy przede wszystkim na myśli układ napędowy w pełni otwarty i w pełni zintegrowany z maszyną w jednym holistycznym systemie. Skorelowany dodatkowo globalnym system zleceń w fabryce, a nie klasyczny transporter pasowy napędzany falownikiem.

Istniejące rozwiązania rynkowe na szczęście pozwalają, już na spełnienie tych wymagań, więc nasz producent może szybko i tanio wykonać spersonalizowany przedmiot, wg nowej unikalnej receptury, choćby na jednorazowe zlecenie produkcyjne, jeśli ono się pojawi.

Rozwiązań na rynku teoretycznie jest kilka, każde cechuje się swoimi parametrami, lecz de facto, jedno wyróżnia się na ich tle udowodnionym, na przestrzeni wielu lat, tzw „proove of concept” oraz  tysiącem wdrożonych aplikacji na całym świecie.

Dlaczego? Gdyż spełnia wszystkie wymagania stawiane przed nowoczesnym inteligentnym system transportu wewnątrz maszynowego. Ideologicznie łączy on zalety napędów wieloobrotowych i napędów liniowych w jednym mechatronicznym systemie. Mówiąc mechatronicznym mam na myśli, integrującym zarówno elektronikę, jak i mechanikę w bardzo kompaktowych, prostych do implementacji, modułach napędowych, które łączymy w tor o dowolnym kształcie.

Więcej o inteligentnych systemach transportowych w ramach projektu "Porady Zrobotyzowane" podpowiada Grzegorz Tomaszczyk z Beckhoff Polska.

Porady Zrobotyzowane
https://zrobotyzowany.pl/informacje/video/format-ekspert-radzi
Firmy - Technika napędowa
https://zrobotyzowany.pl/katalog-firm/automatyzacja/technika-napedowa
Kooperator Zrobotyzowany - Wyślij zapytanie
https://zrobotyzowany.pl/kooperator-wyslij-zapytanie
Beckhoff Polska
https://zrobotyzowany.pl/katalog-firm/firma/2630/beckhoff-polska


Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy