Szukaj w działach:

Cyfrowe rozwiązania w zarządzaniu fabryką

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


W dniach od 26 do 28 maja odbędzie się pierwsze w Polsce wydarzenie dotyczące tematyki BIM w przemyśle. Konferencja 
BIM4industry będzie okazją do szerokiej dyskusji w gronie ekspertów i praktyków na temat cyfrowych rozwiązań w projektowaniu i zarządzaniu fabryką.

Liczba i różnorodność zaawansowanych technologii, które składają się na nowoczesne fabryki - tzw. Fabryki 4.0 lub Fabryki Przyszłości - sprawia, że zarządzający firmami produkcyjnymi potrzebują nowych, cyfrowych sposobów projektowania, budowania i zarządzania ich utrzymaniem. Dlatego z roku na rok rośnie znaczenie metodyki BIM w przemyśle. Zmienia się nie tylko sposób projektowania, ale także użytkowania i zarządzania obiektami przemysłowymi.

Praktyka i trendy

BIM4industry 2021 to pierwsze w Polsce spotkanie wokół idei BIM w przemyśle. Łączy środowiska zaangażowane w popularyzację i wdrażanie tej metodyki w naszym kraju - przedstawicieli władz ustawodawczych, administracji publicznej, inwestorów, a także projektantów i wykonawców.

Wśród prelegentów są m.in. Anna Kornecka, wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii, Dorota Cabańska, p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, dr inż. Paweł Tadejko, ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości czy Jarosław Sosnowski z Departamentu Architektury, Budownictwa i Geodezji ‎MRPiT, a także prawie 20 ekspertów i praktyków metodyki BIM z zakresu projektowania, wykonawstwa czy prawa inwestycyjnego.

Udział w wydarzeniu jest darmowy. Aby dołączyć do grona uczestników, wystarczy zarejestrować się przez formularz online.

-->REJESTRACJA ON-LINEDo tej pory w Polsce nie było wydarzenia na taką skalę, które umożliwiłoby dyskusję nt. BIM w przemyśle wszystkim (albo prawie wszystkim) środowiskom zaangażowanym we wdrażanie tej metodyki w naszym kraju. Uważam, że znacznie więcej nas łączy, niż dzieli – świetni eksperci, pasja, doświadczenie, chęć budowania wiedzy, zgrane zespoły to coś, czym mogą się chwalić zarówno projektanci, jak i wykonawcy oraz przedstawiciele władz. Czas się spotkać i porozmawiać zarówno o trendach, jak i praktyce” - mówi Katarzyna Orlińska-Dejer, prezeska BIM Klaster i organizatorka konferencji BIM4industry 2021.


3 dni, 20 prelekcji, 6 warsztatów

BIM4industry 2021 to 3-dniowa konferencja, która trwa od 26 do 28 maja. Organizatorzy kładą nacisk na trendy (również międzynarodowe) oraz plan rozwoju, przed którym stoi branża budowlana i przemysłowa w Polsce, a także na praktyczny wymiar wdrażania metodyki BIM. Do współpracy zostali zaproszeni praktycy, którzy podzielą się z uczestnikami wydarzenia swoimi doświadczeniami, opowiedzą o blaskach i cieniach realizowanych projektów i dadzą wskazówki, jak przygotować się na czekające nas zmiany.

Pierwszy dzień to wystąpienia głównych prelegentów oraz debata „Cyfryzacja procesu budowlanego - kolejne kroki” z udziałem przedstawicieli MRPiT, Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego i BIM Klaster, zainaugurowany zostanie prelekcją Anny Korneckiej. Drugiego dnia uczestnicy mogą wybrać dwie ścieżki tematyczne: Inwestorzy & Wykonawcy, a także Projektanci. Na zakończenie, odbędą się spotkania w zamkniętych pokojach dyskusyjnych (limit miejsc), moderowanych przez ekspertów BIM. Trzeci dzień w całości poświęcony będzie na warsztaty, prowadzone według dwóch ścieżek tematycznych.

Szczegółowa agenda oraz lista prelegentów znajduje się na stronie: www.bim4industry.pl


Źródło: hub4industry Digital Innovation Hub KPT
Redaktor: MRR

POWIĄZANE
9. Forum Inteligentnego Rozwoju 9. edycja Forum Inteligentnego Rozwoju odbędzie się już 20 czerwca. Spotkamy się w Gdańsk...
Targi ITM z planem dla przemysłu Trwają przygotowania do kolejnej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE. Spotkanie - zg...
SUR Bootcamp wydarzenie online dla działów UR W terminie 12-13 maja 2021 redakcja czasopisma „Służby Utrzymania Ruchu” orga...
Podsumowanie Targów TOOLEX 2022 Ponad 5800 zarejestrowanych uczestników, blisko 150 wystawców, 15 sesji z u...
Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024 Arena nowości, pracujących maszyn i robotów, rozwiązania dla intralogistyki, a tak...
Microsoft zainwestuje w cyfryzację Polski Microsoft ogłosił dziś kompleksowy plan inwestycyjny o wartości 1 miliarda dolarów...
Partnerzy