Szukaj w działach:

Czy robot przemysłowy może być mobilny?

Czy robot przemysłowy może być mobilny? Odpowiedzią jest rozwiązanie Mobile Robotic Solution — czyli robot przemysłowy zamontowany na mobilnej autonomicznej platformie.

Myśląc, o robocie przemysłowym, wyobrażamy sobie cztero lub 6-osiowego robota, który jest integralną częścią pewnej aplikacji dedykowanej do wykonywania z góry zaprogramowanych czynności.

Rzeczywistość pokazuje, że producenci robotów przemysłowych muszą być bardziej elastyczni, dlatego też wyszli naprzeciw oczekiwaniom i stworzyli coś, co nazywamy Mobile Robotic Solution — czyli robota przemysłowego zamontowanego na mobilnej autonomicznej platformie.

W takim rozwiązaniu mamy robota przemysłowego, którym może wykonywać klasyczne zadania czy to montażu, czy też przekładania/paletyzacji, natomiast uzbrojony jest on w wózek autonomiczny, który pozwala mu się poruszać wzdłuż hali, z punktu a do b i wykonywać zadania nie tylko w jednym konkretnym ustalonym przez planistę produkcji miejscu, ale może realizować je w wielu miejscach.

Zaletą tego rozwiązania jest to, iż mamy robota przemysłowego i mamy możliwość wykorzystania jego wszystkich zalet takich jak sztywność konstrukcji, większe prędkości czy też większy udźwig i zasięg, który jednocześnie w bezpieczny sposób może się poruszać po hali produkcyjnej w celu realizacji zadań w tych aplikacjach, w jakich jest akurat potrzebny.

Więcej o tym czy robot przemysłowy może być mobilny, w kolejnym odcinku cyklu Porady Zrobotyzowane opowiada Sebastian Dmytryk - Inżynier Sprzedaży Robotów Przemysłowych w Staubli Łódź sp. z o.o.

Porady Zrobotyzowane
https://zrobotyzowany.pl/informacje/video/format-ekspert-radzi

Kooperator Zrobotyzowany - Wyślij zapytanie o robota
https://zrobotyzowany.pl/kooperator-wyslij-zapytanie

Kontakt z firmą Staubli Łódź sp. z o.o.
https://zrobotyzowany.pl/katalog-firm/firma/1988/staubli-lodz-sp-z-o-o

Staubli Łódź sp. z o.o.
Łagiewniki Nowe, ul. Okólna 80/82
95-002 Smardzew
+48 42 636 85 04
POWIĄZANE
Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja? STÄUBLI zaprasza na bezpłatny webinar pod tytułem „Robotyzacja zakładów...
Dołącz do Robo Challenge 2022 Druga edycja Robo Challenge 2022 - pierwszych w Polsce profesjonalnych zawodów w p...
Czym się kierować przy wyborze systemu RFID? Przemysłowe systemy RFID pomagają poradzić sobie z przepływem informacji w nowoczesnym prz...
Robotyzacja zrewolucjonizuje rynek pracy Robotyzacja dotyka wszystkich dziedzin życia, rewolucjonizuje też rynek pracy.Do 2026 rok...
Wszystko o AUTOMATICON 2023 27. edycja Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON odbędz...
Szybkozłącza i roboty przemysłowe od Stäubli na Automaticon 2018 Stäubli jest globalnym dostawcą technologii mechatronicznych w trzech obszarach działalnoś...
Partnerzy