Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Od czego zacząć przygodę z robotyzacją?

W ciągu dekad sposób funkcjonowania fabryk i pracy w fabrykach diametralnie się zmienił. Już teraz niebezpieczne, powtarzalne czynności coraz częściej i w coraz większym stopniu realizują roboty. 

Automatyzacja to przyszłość przedsiębiorstw, pomagająca im zwiększać konkurencyjność na rynkach krajowych i międzynarodowych. To warunek konieczny, by móc sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów i rynku. Aby w pełni wykorzystać potencjał maszyn i robotów przemysłowych, potrzebny jest system szkolenia pracowników. Zmiany wynikające z automatyzacji to dla pracowników nie tylko ułatwienie, ale też określone wyzwanie, wielu z nich będzie musiało zdobyć nowe kompetencje. Ważne jest zaplanowanie, w jaki sposób wypełnić lukę w umiejętnościach i przygotować pracowników do nowych ról.

Rozwój technologii będzie wymagał od pracowników określonych, często wąskich i specjalistycznych kompetencji twardych. Wdrożenie robotyzacji może wydawać się procesem złożonym i trudnym w realizacji dlatego poprzez szkolenia można stworzyć system transferu wiedzy, społeczności oraz pomóc zrozumieć w dostępny dla każdego sposób, pojęcia związane z automatyzacją.

Od czego zacząć przygodę z robotyzacją, w kolejnym odcinku projektu "Porady Zrobotyzowane" podpowiada Piotr Cajdler, Kierownik Centrum Szkoleniowego biznesu Robotyki w ABB.

Porozmawiaj z ekspertem ABB 
Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia na każdym etapie planowania i realizacji inwestycji. Eksperci z działu robotyki ABB są w stanie odpowiedzieć na Twoje pytania i doradzić. 
--> kontakt z ekspertem ABB 


Porady Zrobotyzowane 
https://zrobotyzowany.pl/informacje/video/format-ekspert-radzi 
Firmy - Robotyzacja 
https://zrobotyzowany.pl/katalog-firm/robotyzacja 
Kooperator Zrobotyzowany - Wyślij zapytanie o robota 
https://zrobotyzowany.pl/kooperator-wyslij-zapytanie 
ABB Robotyka 
https://zrobotyzowany.pl/katalog-firm/firma/1821/abb-sp-z-o-o

Podziel się
powrót

Newsletter

Polecamy:

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy