Szukaj w działach:
Branżowe
WydarzeniaMedia

Europejski Kongres Stalowy STEEL 2023 - Katowice [18.9.2023]


Pierwsza edycja Europejskiego Kongresu Stalowego STEEL 2023 odbędzie się w dniach 18-19 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.


To pierwsza edycja wydarzenia gromadzącego czołowych liderów i ekspertów z branży stalowej, którego celem jest stworzenie platformy wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji dla wszystkich uczestników.

Według najnowszych danych banku światowego koszt odbudowy Ukrainy po zakończeniu wojny wyniesie ponad 411 mld dolarów. To grubo ponad półtora biliona złotych na tę chwilę. Jaka będzie finalna kwota? Kto to sfinansuje i dostarczy podstawowych surowców do odbudowy? 

Czy warto zajmować się już tematem odbudowy, jeśli na razie nie widać końca? Warto! Lepiej mieć przygotowanie przemyślane rozwiązania i je wdrożyć, niż zostać zaskoczonym i działać pod presją czasu. Podczas debaty na pierwszej edycji Europejskiego Kongresu Stalowego STEEL 2023, eksperci z branży stalowej przeanalizują perspektywy, szanse i zagrożenia, jakie stoją na drodze „powrotu do normalności” Ukrainy, który potrwa długie lata. 

Ponadto, specjaliści podejmą tematy takie jak: udział polskich i europejskich firm w odbudowie, finansowanie surowców oraz omówią bariery, które stoją przed przedsiębiorcami.

--> PEŁEN PROGRAM KONGRESU

Europejski Kongres Stalowy STEEL 2023 jest także znakomitą okazją do nawiązania nowych relacji biznesowych z innymi podmiotami działającymi na tym rynku, a także z osobami odpowiedzialnymi za jego kształt pod kątem prawnym.

Organizatorem Kongresu jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, która od ponad 30 lat podejmuje inicjatywy wpływające na poprawę konkurencyjności polskich przedsiębiorstw i zwiększenie ich innowacyjności. Wydarzenie odbędzie się pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Aktywów Państwowych i Ministerstwa Infrastruktury.

Udział w kongresie jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona. Wystarczy zarejestrować się na stronie wydarzenia.

--> REJESTRACJA ON-LINE

Strona www:
https://steelcongress.eu/

Miejsce:
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach
plac Sławika i Antalla 1
40-163 Katowice

Kontakt:
Mirosław Rus
Dyrektor Departamentu ds. Rozwoju RIG w Katowicach
e-mail: mrus@rig.katowice.pl

 

POWIĄZANE
Innowacje 3D W trzeciej edycji Konferencji Forum Druku 3D, która odbyła się 25 października 201...
Targi INNOFORM® kształtują przyszłość Czwarta już edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Pr...
Indukcyjne rozwiązania AGV dla dużych obciążeń Wózki AGV są w dzisiejszych czasach coraz częściej stosowane w wielu obszarach prz...
Weź udział w konferencji SURFACE FORUM Firma ITA zaprasza do udziału w dwudniowej konferencji szkoleniowej SURFACE FORUM, kt&oac...
Udane trzecie Targi INNOFORM® Branża narzędziowo-przetwórcza już po raz trzeci spotkała się w Bydgoszczy, aby uc...
IT w produkcji i logistyce Konferencja IT w Produkcji i Logistyce organizowana przez firmę GigaCon będzie miejscem o...
Partnerzy