Szukaj w działach:
Branżowe
WydarzeniaMedia

HumanTech Meetings 2022 - Online [16.5.2022]


Centrum Innowacji HumanTech SWPS zaprasza na kolejne spotkanie w ramach II edycji HumanTech Meetings: Technologie śledzące w miejscu pracy. Wydarzenie odbędzie się w formie online dnia 16 maja 2022 roku. 


Pracodawcy chcą nadzorować aktywność swoich podwładnych, a monitoring w miejscu pracy nie jest niczym nowym. Jednak technologie umożliwiające zdalny nadzór wciąż ewoluują, a już stosowane rozwiązania mogą naruszać prywatność zatrudnionych osób. Jak znaleźć (i utrzymać) balans pomiędzy kontrolowaniem czasu pracy i weryfikacją jej jakości a dobrostanem pracowników? Czy taka kontrola jest konieczna i etyczna? Odpowiedzi na to zagadnienie poszukają uczestnicy kolejnego spotkania II edycji cyklu HumanTech Meetings.

Podczas wydarzenia specjaliści przedstawią istniejące rozwiązania technologiczne i opiszą, jak wpływają one na poziom stresu, wydajność i komfort pracownika. Poruszą też kwestie prawne i etyczne związane z technologiami śledzącymi.

Prelegentkami najbliższego spotkania będą:
  • prof. Tara S. Behrend (Purde University, dyrektor WAVE lab), specjalistka w obszarze psychologii pracy oraz
  • Karolina Marztanowicz (A4BEE, Chief of Growth) ekspertka w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.
Po wykładach tradycyjnie odbędzie się panel dyskusyjny. Spotkanie otworzy dr Konrad Maj, kierownik HumanTech na Uniwersytecie SWPS, a panel dyskusyjny poprowadzi dr Michał Boni.

Wszystkie prelekcje odbędą się w języku polskim oraz angielskim i będą tłumaczone symultanicznie.

Szczegóły oraz zapisy: https://swps.pl/my-uniwersytet/aktualnosci/wyklady-i-spotkania/32138-humantech-meetings-ii-technologie-sledzace-w-miejscu-pracy

FB: https://www.facebook.com/events/561570221960612


HumanTech Meetings - zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach konkursu „Społeczna odpowiedzialność nauki - Popularyzacja nauki i promocja sportu” (nr projektu SONP/SN/514650/2021).

Miejsce i czas:

ON-LINE
17:15-20:00

POWIĄZANE
Spotkania HumanTech Meetings łączą świat nauki i biznesu HumanTech Meetings to projekt Centrum Innowacji HumanTech, którego celem jest zbli...
Czy wirtualny świat zastąpi rzeczywistość? Centrum Innowacji HumanTech SWPS zaprasza na kolejne spotkanie w ramach II edycji HumanTe...
Partnerzy