Szukaj w działach:

Za nami 27. edycja targów AUTOMATICON

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Za nami 27. edycja Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON. To pierwsze spotkanie z wystawcami i gośćmi odwiedzającymi targi po okresie pandemii, którzy chętnie korzystali z tak rzadkiej w ostatnich czasach okazji do osobistych rozmów i nawiązania nowych kontaktów. 


Targi odbyły się w dniach 7-9 marca 2023 roku, w warszawskim EXPO XXI, zlokalizowanym w centrum stolicy. Jak co roku, targom towarzyszył obszerny, specjalistyczny program, odpowiadający na największe wyzwania branży. 

Tym razem była to konferencja: „Programy i środki wsparcia dla innowacyjnych technologii automatyzacji, pomiarów przemysłowych i robotyzacji” organizowana przez CEZATECH przy współpracy Łukasiewicz – PIAP i IZTECH. W czasie sesji panelowych adresowanych do menadżerów i kadry zarządzającej uczestnicy mogli się dowiedzieć jak pogodzić KPI z inwestycjami w automatyzację i robotyzację oraz nad strukturą finansowania inwestycji w automatyzację i robotyzację w kontekście kosztów zaangażowania w pozyskanie środków.

Ogromnym powodzeniem cieszyły się również warsztaty z programowania robotów KUKA oraz zagadnienia z cyberbezpieczeństwa przemysłowego prezentowane przez ekspertów z firm INTEX sp. z o.o. oraz Exclusive Networks Poland. 

Tegoroczna edycja miała nieco mniejszy zasięg od poprzednich, ale w opinii wielu wystawców to były znakomite targi pod względem kontaktów handlowych, które mają szanse przełożyć się na satysfakcjonujące zamówienia i pozwolić sprostać aktualnym wyzwaniom. 

79 wystawców, 116 firm reprezentowanych przez wystawców, 3214 zarejestrowanych gości oraz 276 uczestników szkoleń, warsztatów i prezentacji zorganizowanych w trakcie wydarzenia – tak wypada podsumowanie targów w liczbach. 

Nieodłącznym elementem każdej edycji Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON jest przyznanie Złotych Medali – prestiżowych wyróżnień, przyznawanych za innowacyjne produkty z szeroko pojmowanej automatyki. W tym roku otrzymały je:

  • Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu S.A. - Systemy wizyjne do kontroli jakości detali polimerowych wraz z naświetlaczami sferycznymi.
  • WIRE SOLUTIONS Grzegorz Bednarz - Cable measuring device VCPX5.
  • Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP - TITAN-I Przemysłowa drukarka 3D do elementów o podwyższone.


--> Pełna oferta wystawców w katalogu targowym
 


Kolejna edycja targów AUTOMATICON odbędzie się w marcu 2024 r.


Źródło: Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytutu Automatyki i Pomiarów

POWIĄZANE
Bezkontaktowy przesył energii krokiem do automatyzacji Kto nie zna elektrycznych szczoteczek do zębów, które ładują się w swojej p...
Cyfrowy bliźniak w przemyśle 4.0 - czym jest i dlaczego się go stosuje? Cyfrowy bliźniak to istotne rozwiązanie stosowane w ramach Przemysłu 4.0. Dzięki niemu mo...
RI20 - Mobilny paletyzator z wykorzystaniem robota przemysłowego. RI20 - Mobilny paletyzator z wykorzystaniem robota przemysłowego. Paletyzacja staje się pr...
Okrągły jubileusz Item Service 10 lecie działalności obchodziła w tym roku firma Item Service, która zajmuje się ...
Kardex Mlog: Szybsza logistyka dla apetito Neuenstadt, 22 .03.2023 – Specjalista w dziedzinie gastronomii – firma apetit...
Gdzie możemy zastosować robota współpracującego (cobota)? Roboty współpracujące "uwalniają" pracowników od mało atrakcyjnych i powtarz...
Partnerzy