Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

X Laboratoria badawcze i systemy jakości - Lubniewice [14.6.2018]

Zobacz aktualne kalendarium wydarzeń branżowych


Jubileuszowa X Międzynarodowa Konferencja „Laboratoria Badawcze, Systemy Jakości w Unii Europejskiej”, odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2018 r. w Lubniewicach.

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Oddział w Gorzowie Wielkopolskim, Klub Polskich Laboratoriów Badawczych „POLLAB” - Sekcja Badań Materiałowych, Wirtschaftsförderung Land Brandenburg GmbH (WFBB) w Potsdam, Brandenburski Uniwersytet Techniczny BTU Cottbus-Senftenberg Panta Rhei gGmbH w Cottbus.

Spotkanie stanowić będzie kolejne otwarte, ogólnopolskie forum wymiany doświadczeń, w trakcie którego na sesjach plenarnych i plakatowej zostaną poruszone tematy dotyczące m.in. aktualnie prowadzonych badań materiałowych przez laboratoria badawcze instytutów naukowo-badawczych i laboratoria przemysłowe, w tym badania porównawcze. Tytuł tegorocznej Jubileuszowej Konferencji to: „Wiedza i doświadczenia badawcze - kapitał dla współpracy”.

Konferencje organizowana jest w odstępach dwuletnich, co stanowi jeden z czynników podnoszących poziom techniczny oraz przyczynia się do rozwoju tego obszaru badań w Polsce. Sesja techniczna pt.: „Niemiecko-polskie forum naukowe na temat technologicznego wzmocnienia regionu przygranicznego poprzez wymianę wyników badawczych w obszarze nowatorskich technologii materiałowych i produkcyjnych” zostanie przeprowadzona w laboratoriach Brandenburskiego Uniwersytetu Technicznego BTU Cottbus-Senftenberg i Panta Rhei gGmbH (Centrum Badań Lekkich Materiałów) w Cottbus.

Tematyka konferencji:

 • Prezentacja wyników badań i doświadczeń laboratoriów związanych z zastosowaniem nowych materiałów i rozwojem nowych technologii wytwarzania. 
 • Prezentacja wyników badań i doświadczeń laboratoriów z zakresu wytwarzania i eksploatacji urządzeń oraz porównań międzylaboratoryjnych. 
 • Zagadnienia związane z akredytacją - uznawaniem laboratoriów i certyfikacją personelu badawczego w odniesieniu do wymagań norm europejskich. 
 • Prezentacja prac badawczych i zastosowań w dziedzinie nowych materiałów i technologii wytwarzania na Brandenburskim Uniwersytecie Technicznym BTU Cottbus-Senftenberg. Zwiedzanie i prezentacja laboratoriów badawczych Panta Rhei gGmbH (Centrum Badań Lekkich Materiałów), Cottbus.

Aspekty polsko-niemieckie konferencji:

 • Konferencja umożliwia wymianę doświadczeń i wiedzy w wymienionych dziedzinach pomiędzy naukowcami i praktykami z obydwu krajów 
 • Konferencja przyczynia się do nawiązania kontaktów przedstawicieli instytucji obydwu krajów w celu opracowania wspólnych projektów 
 • Konferencja dołącza się i wzbogaca długoletnią współpracę SIMP i VDI BerlinBrandenburgia oraz Klastra Metalowego Brandenburgii z Lubuskim Klastrem Metalowym LKM i umożliwia nowe podejścia.

Zgłoszenia uczestnictwa należy przesyłać do 30 kwietnia 2018 r. na adres gorzow@simp.pl, w tytule wiadomości podając X Konferencja.

Karta Zgłoszenia


Strona www:

www.simp.pl

Miejsce:
Hotel Woiński Spa w Lubniewicach
ul. Ratuszowa 3
69-210 Lubniewice

Kontakt:

Ryszard Bartz
Tel.: 604 849 280 

Włodzimierz Fleischer
Tel.: 501 181 511 
gorzow@simp.pl

Korespondencję należy kierować na adres:
Komitet Organizacyjny X Międzynarodowej Konferencji 
Oddział SIMP w Gorzowie Wielkopolskim
ul. Jagiellończyka 17/1
66-400 Gorzów Wielkopolski

zakończona
Podziel się
powrót

Newsletter

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy