Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

HumanTech Meetings - Online [15.4.2021]

Zobacz aktualne kalendarium wydarzeń branżowych


Centrum Innowacji HumanTech 
SWPS zaprasza na kolejne spotkanie w ramach projektu HumanTech Meetings: Współczesne technologie a stare i nowe ludzkie zmysły. Wydarzenie odbędzie się w formie online dnia 15 kwietnia 2021 roku.

Człowiek poznaje świat za pomocą zmysłów. Bywa, że nowe technologie ograniczają nam doświadczenia sensoryczne, np. zamiast bezpośrednio czuć wszystkimi zmysłami bycie wśród natury, mamy z nią „kontakt” jedynie przez ekran telewizora albo smartfona.

Co ciekawe, współczesne technologie mogą poszerzać nasze doznania zmysłowe, pozwalając zobaczyć czy usłyszeć coś, czego wcześniej nie moglibyśmy doświadczyć, np. grając w gry wideo czy w immersji VR.  Co więcej, najnowsze rozwiązania technologiczne oraz coraz większa wiedza o ludzkim mózgu pozwalają pomóc tym, których zmysły uległy uszkodzeniu czy degeneracji, np. osobom niesłyszącym, czy niewidomym. Technologia może zatem umożliwić im poczucie otaczającego ich świata.

Te zagadnienia poruszą goście kolejnego spotkania z serii HumanTech Meetings:

 • prof. David Eagelman z Uniwersytetu Stanforda, znany na całym świecie neuronaukowiec, autor wielu książek na temat mózgu.
 • prof. Piotr Winkielman z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego (pracuje również na Uniwersytecie SWPS), jeden z najwybitniejszych polskich naukowców badających zależności między poznaniem społecznym, emocjami, ucieleśnieniem i świadomością.
 • W panelu dyskusyjnym udział weźmie prof. Wodzisław Duch (UMK, Toruń) oraz Przemysław Kuśmierek (CEO Migam).

Wydarzenie jest bezpłatne, odbywać się będzie w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski. Konieczna rejestracja na stronie SWPS.

Strona www:
https://www.swps.pl
https://www.facebook.com/events/780374822861755

Czas:

18:00-21:00


zakończona
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy